BUDAPEST XVIII. KERÜLETI VÖRÖSMARTY MIHÁLY ÉNEK-ZENEI NYELVI ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM

péntek, 08 április 2022 12:38

Kiemelkedő verseny- és nyelvvizsga eredmények

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

Örömmel osztjuk meg az alábbi kiemelkedő verseny- és nyelvvizsga eredményeket.

A komplex magyar versenyen a 4. a osztály tagjaiból álló Pólika Pál követői csapat (Gál-Ritz Léna, Bányász Anna Fruzsina, Gulyás Alíz, Répay Ákos Mihály, Lengyel Péter Zoltán és Virágh Emma) 1. helyezést ért el.

Gonda Anna, Kiss Viktória, Gera Sándor (7. a) és Tompa Kristóf (8. a) továbbjutottak a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny budapesti fordulóján. Tompa Kristóf (8. a) 2., Gonda Anna (7. a) pedig 4. helyezett lett.

Gonda Anna (7. a) az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ szervezésében 7-8. osztályos tanulók számára megrendezésre kerülő országos történelem tantárgyi versenyen 2. helyezést szerzett.

A kerületi kalandor helyismereti versenyen a 4. z osztály csapata (Ács András, Jancsó Mira, Nagy-Kovács Dávid, Nagy Panka Ivett, Vig Anna) 1. helyezést ért el, a lapbook és a napló elkészítéséért a 4. a osztály csapata (Herfert Martin, Lengyel Zoltán Péter, Nagy Ádám és Zsoldos Zalán), a lapbook, a napló és a társasjáték elkészítéséért a 4. z osztály csapata (Ács András, Jancsó Mira, Nagy-Kovács Dávid, Nagy Panka Ivett, Vig Anna) különdíjban részesült.

A Zrínyi Matematikaverseny megyei fordulójában kiemelkedő eredményt értek el a következő tanulók:

  • Horváth Ádám Bálint (2. a) – 7. hely,
  • Varga Bettina (3. a) – 12. hely,
  • Lengyel Zoltán Péter (4. a) – 2. hely,
  • Répay Ákos (4. a) – 9. hely

 A Zrínyi Matematikaverseny megyei fordulójában 2. helyezést értek el csapatban a következő tanulók:

  • Gulyás Alíz (4. a),
  • Lengyel Zoltán Péter (4. a),
  • Répay Ákos (4. a)

Méhész Istvánné díjazott pedagógusként vett részt az átadó ünnepségen. 

Az eredményhirdetés után készült fénykép itt tekinthető meg.

Horváth Ádám Bálint (2. a), Varga Bettina (3. a), Lengyel Zoltán Péter és Répay Ákos (4. a) továbbjutott az országos döntőbe, melyen Lengyel Zoltán (4. a) 25., Horváth Ádám (2. a) 99., Répay Ákos (4. a) 112., Varga Bettina (3. a) pedig 127. helyen végzett.

A kerületi matemaikaversenyen Répay Ákos Mihály (4. a) az 1., Lengyel Zoltán Péter (4. a) a 2., Horváth Ádám (2. a) és Hollósi Boldizsár (3. a) pedig a 3. helyen végzett. 

A kerületi környezetvédelmi versenyen Lábos Laura, Philipp Noémi Nóra és Várhegyi Amira (2. a) különdíjban részesült.

A Teleki Pál Földrajz-földtan Versenyen Gonda Anna és Virágh Lili (7. a), valamint Stelcz Anna Réka (8. z) kerületi 1., Gera Sándor (7. a) és Bognár Bendegúz (8. a) pedig 3. helyezett lett.

A Kaán Károly Természetismereti Versenyen Zsubori Júlia (5. a) kerületi 1., Kormos Zsófia (5. a) pedig 3. helyezést ért el.

Az Európán át német-földrajz versenyen Grósz Lili, Hajnal Laura, Magyar Orsolya és Tompa Kristóf (8. a) kerületi 1. helyezést ért el csapatban.

Molnár Miléna (5. a) a kerületi angol nyelvi versenyen 2. helyezést ért el.

Tompa Kristóf (8. a) a kerületi német kommunikációs versenyen 1. helyezett lett.

A 2022. április 22-én Egerben megrendezésre került Éneklő Ifjúság Kórusok és Kamarazenekarok Regionális Fesztiválján a Vörösmarty Gyermekkar Arany Diplomával minősítést és Országos Dicsérő Oklevelet kapott, az év kórusa lett Zsákainé Papp Anita karnagy vezetésével. Zongorán kísért Feketéné Reitmann Erika.

Iskolánk versenyzői a Diákolimpia 2021-2022. tanévi sportversenyének középiskolai kategóriájában 2., általános iskolai versenyzőink a 2021-2022. tanévi sportversenyének „B” kategóriájában 3. helyezést értek el.

Az idei tanévben az alábbi gimnáziumi tanulók szereztek sikeres közép- és/vagy felsőfokú nyelvvizsgát.

Gratulálunk a helyezetteknek, a nyelvvizsgát szerzett tanulóknak és a felkészítő kollégáknak:

Iskolavezetés